about us

FOKUS Yapım, 1994 yılından bugüne sektörde kiralama ve prodüksiyon üzerine deneyimlerini bir çatı altında toplayan ve Levent İkbal Yıldız tarafından kurulmuş, Sinema ve TV projeleri için Reji sistemleri, Steadicam, Jimmy Jib, Kamera, Saryo ve diğer yan aksesuarlar ile tüm prodüksiyon cihazlarını kiralama firmasıdır.


Firmamız FOKUS Yapım, kuruluşundan itibaren sektör için gerekli tüm yenilikleri yakından takip etmekte, ekipman parkını da bu doğrultuda güçlendirip, genişletmektedir. Televizyon ve yapım şirketlerine teknik ekipman hizmetini deneyimli ekibi ile hızlı, güvenilir ve uygun fiyat ile sunmak FOKUS Yapım ailesinin en önemli hedeflerinden biridir.

Yapım firmalarının projelere uygun, alternatifli, sorunsuz ekipmanlarla çalışmayı tercih etmeleri, kiralama işinin ayrı bir yöntem ve uzmanlık getirdiği konusunda tüm sektörde fikir birliğine varılmış bir sonuçtur. Bununla birlikte yapımcıların ve teknik kadronun isteklerine cevap veremeyen cihazların ve bu cihazları kiralayan firmaların - tam tabiriyle - merdiven altı -şirketlerle yapılamayacağı sektör tarafından çok iyi bilinmektedir.

Sektörde ihtiyaç olacak elemanları firmamız bünyesinde yetiştirilmek üzere sektöre kazandırılması da en önemli vazifelerimizden biri olarak ilk sıralarda yer almaktadır.

Neden Kiralık Ekipman?

FOKUS Yapım, Sinema ve TV sektörüne son teknolojiye sahip kiralık kamera, kiralık steadicam, kiralık jimmy jib ve diğer prodüksiyon ekipmanlarını sorunsuz olarak sunmaktadır. Yüksek yatırım maliyetlerini yapım firmalarının üzerinden alır.

Teknolojiyi yakından takip etmek durumunda olan kiralama şirketleri kamera, steadicam, jimmy jib, objektif ve çeşitli materyallerle birlikte tüm diğer prodüksiyon ekipmanlarını ilk günkü gibi özenle korumak durumundadır.

Anında çözüm üretebilen, alternatifli cihazları olan, hızlı ulaşılabilen, dinamik bir firma olmanın gururunu yaşamaktayız. Ekipman kadar ekipmanları kullanacak olan operatörlerinde sektörde işlerini en iyi yapan kişiler olduğu, sevilen bir ekiple çalışmaktayız.